Hodnotenie Dámskeho šachového turnaja v Bratislave

Dňa 1.septembra sa v Centre rodiny v Bratislavskej Dúbravke s podporou BŠZ uskutočnil prvý ročník Dámskeho šachového turnaja. Turnaja sa zúčastnilo 18 hráčok, z toho 12 registrovaných a 6 neregistrovaných hráčok. Už z názvu vyplýva, že v turnaji štartovali šachistky a našu Medzinárodnú šachovú akadémiu Interchess reprezentovala Monika H., žiačka ZŠ I. Bukovčana, ktorá získala 3 body zo 7 kôl a v kategórii neregistrovaných hráčok obsadila 1. miesto. Monike blahoželám a verím, že ju to povzbudí v jej ďalšom šachovom raste.

M SR mládeže 2021 do 20 rokov rapid šachu – vyhodnotenie
V dňoch 11.9.2021 sa v Nitre uskutočnili MSR mládeže do 20 r. v rapid šachu na 7 kôl. Medzinárodná šachová akadémia Interchess mala na tomto podujatí početné zastúpenie. Zúčastnili sme sa vo viacerých kategóriách v ja pre viacerých mladých šachových adeptov to bol prvý súťažný turnaj. Turnaj hrali chlapci a dievčatá zvlášť. V kategórii C08 Miško H. obsadil 7 miesto z 25 účastníkov. Od medaile ho delil 1 bod. Miško hral celý turnaj veľmi dobre, ale nevyšli mi posledné dve partie, kde prehral v 6 kole z víťazom turnaja po veľmi tuhom boji.

ChlapcI:
Na svojom prvom turnaji štartovali aj Daniel M. (17miesto) a Rafael A., (21), ktorí uhrali 3 body. Vzhľadom k tomu, že to bol ich prvý turnaj bolo dôležité, aby ho zvládli a uhrali svoje prvé body, čo sa podarilo. V kategórií C10 štartovalo 21 hráčov a nás reprezentovali Daniel K., Šimon M. a Daniel Š.. Danko na svojom prvom turnaji medzi registrovanými prekvapil a ziskom 4 bodov obsadil 9 miesto, keď posledné kolo hral na 1 šachovnici z víťazom turnaja. Šimon (16 miesto) a Danko (14 miesto) získali po 3 body.
V kategórií C12 hralo o 30 hráčov a náš jediný reprezentant Jozef B. zo ziskom 4 bodov obsadil 9 miesto, keď prehral len z 2 partie z neskoršími medailistami.
V kategórií C14 sa svojho prvého turnaja zúčastnil Matúš M., ktorý ziskom 3 bodov obsadil 24 miesto z 35 účastníkov. V tejto kategórií štartujú už skúsení hráči o to cennejšie je získať každý bod.

Dievčatá:
V kategórií D10 hralo 9 dievčat a nás reprezentovali Soňa Š. a Terezka A.. Obidve boli na svojom prvom turnaji a v konkurencií najlepších sa nestratili. Obidve prehrali s majsterkou Slovenska a do posledného kola bojovali o medaile. Soňa ziskom 5 bodov a získala striebro a Terezka zo ziskom 4 bodov obsadila pekné 5. miesto, keď mala horšie pomocné hodnotenie ako hráčka na 3 mieste. Na záver ako tréner chcem poďakovať všetkých deťom za veľmi dobre zvládnutie celého turnaja a som rád, že sme sa nielen zúčastnili ale aj presadili v rámci Slovenska vo všetkých vekových kategóriách. To nás zaväzuje k ďalšej práci a verím, že šachová komunita sa v DNV bude len rozrastať. Moje poďakovanie patrí aj rodičom, ktorí boli pre svoje deti veľkou psychickou oporou.
PaedDr. Rudolf Benci, tréner 1. triedy SŠZ

Prihlásiť sa do šachového krúžku sa môžete tu.