Výmenný pobyt/ Schüleraustausch

Nemecko- Slovensko /Deutschland- Slowakei 

Markdorf- Bratislava

 

Dňa 24.09.2018 pricestovali na Slovensko, do Bratislavy, naši nemeckí  priatelia, spolužiaci a kolegyne z Markdorfu, v rámci výmenného programu žiakov .

Tak ako oni pre nás v Nemecku, pripravili sme aj my zaujímavý program.  Navštívili sme a mali sme prehliadku VW Slowakia, hradu Devín a magického miesta – sútoku Moravy a Dunaja. Prešli sme sa po centre Bratislavy a zastavili sa pri každej významnej dominante nášho hlavného mesta. Vďaka blízkosti Rakúska  sme navštívili aj jeho hlavné mesto Viedeň, jeho historické centrum a zámok Schönbrunn. Najatraktívnejšim zážitkom bola cesta katamaránom z Viedne do Bratislavy. Nemeckí žiaci sa zúčastnili aj na vyučovaní so svojimi slovenskými  spolužiakmi a na záver vypracovali a odprezentovali svoje projekty o tom, čo u nás zažili. Podľa odozvy našich nemeckých kolegýň, ale aj detí, vieme, že sa im tu nesmierne páčilo, tak ako nám v júni u nich.

Prvý výmenný pobyt dopadol na výbornú a vďaka podpore Nadácie VW, vedenia školy, ale aj Vás rodičov môžeme už chystať ďalší. Veľmi sa tešíme, hlavne z prínosu, ktorý takýto program pre Vaše deti má.